Kapiel perelkowa – co to

Kapiel perelkowa - co to

Kapiel perelkowa – co to

Kąpiel perełkowa jest to rodzaj zabiegu, w którym powietrze pod ciśnieniem wtłacza się do wody, w której kąpie się pacjent. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów spa.

Nazywa się ja zabiegiem balneologicznym, ponieważ wykorzystuje wodę w leczeniu. Ważna jest jej temperatura – od 35 do 37 °C. Zabieg przeprowadza się 2-3 razy w tygodniu, trwa on około 10-20 minut.

Zanurzamy się w wodzie wypełnionej pęcherzykami powietrza. Na dnie przymocowana jest siatka, przez którą dostaje się powietrze. Pęcherzyki powietrza, przypominające perły, masują skórę, poprawiając jej ukrwienie. Kąpiel ma wiele zalet dla naszego zdrowia – pomaga nam ukoić nerwy, stosowana jest przy nerwicach, złym samopoczuciu i osłabieniu, pomaga też uniknąć zaburzeń krążeniowych. W Polsce z kąpieli można skorzystać zarówno w znanych uzdrowiskach, jak i profesjonalnych gabinetach zajmujących się zdrowiem i odchudzaniem.

Zabieg ten nie jest polecany dla osób z niewydolnością krążenia, zakrzepicą, chorobami serca, z zakażeniami grzybiczymi i ze zmianami ropnymi. Pozostali jak najbardziej mogą skorzystać z tego przyjemnego i pożytecznego zabiegu.

– autor artykułu