Sauna na podczerwien – dzialanie ogolne

Sauna na podczerwien - dzialanie ogolne

Sauna na podczerwien – dzialanie ogolne

Sauna na podczerwień jest idealna na osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny z powodu wilgotności powietrza w niej panującej. Sauna infrared (czyli właśnie na podczerwień) została wynaleziona w roku 1979, chociaż prace nad podobnym wykorzystywaniem promieniowania podczerwonego trwały już wcześniej.kowalstwo Dopiero po upływie ochrony patentowej sauny stały się masowe. Źródłem ciepła w saunie jest piasek, który zostaje ogrzany, dzięki czemu w saunie panuje odpowiednia temperatura. W saunach infrared nasze ciało „podgrzewane” jest bezpośrednio przez promienie. Ciepło wnika w nie, a nie roznosi się gdzieś wokół nas. Promienie podgrzewają zarówno tkankę tłuszczową, jak i nasze mięśnie i narządy wewnętrzne. Możemy też w niej spędzić nieco więcej czasu, ponieważ temperatura wynosi od 25 do 60° C.

http://www.serwis-pc.org.pl/reda.php
Sauna na podczerwien - dzialanie ogolne

Ze względu na temperaturę sauna nie jest szkodliwa dla układu sercowo-naczyniowego, jest dużo bezpieczniejsza dla osób cierpiących na zawroty głowy czy takich, którym w tradycyjnej saunie jest słabo. Dzięki saunie nie tylko spalamy tłuszcz, ale także nasza skóra zostaje oczyszczona z toksyn, dzięki czemu wygląda lepiej. Sauna jest wspaniałym rozwiązaniem w przypadku bólów mięśni, przy zapaleniu torebki stawowej, ścięgien, więzadeł. Poza tym sauna pozwala po prostu czuć się lepiej – niweluje stres, pomaga zrelaksować się, wprowadzić w lepszy nastrój. Łagodzi też objawy hemoroidów, cukrzycy, żylaków, owrzodzenia nóg, odleżyny, ostre bóle. Saunę poleca się osobom, które mają problemy ze stawami, ponieważ wpływają na ich sztywność. Pomaga też w leczeniu nowotworów, przy przepływie krwi. Jednakże są też pewne ograniczenia – z sauny nie powinny korzystać kobiety w ciąży, a także ludzie starsi.

Kiedy osoba cierpi z powodu poparzeń słonecznych, otwartych ran, chorób oczu, lub są pod wpływem alkoholu lub silnych leków, przebywanie w saunie także nie jest wskazane.

– autor artykułu