Dieta

Dieta

Dieta

Gdy zależy nam na zgubieniu zbędnych kilogramów, oprócz ćwiczeń czy zabiegów warto zwracać też uwagę na to, co jemy. Co jeść, a czego unikać w diecie, która ma pomóc naszemu ciału zachować jędrność? Przede wszystkim należy uważać z jedzeniem fast foodów i słodyczy. Oczywiście – wiele z nas je lubi i nie chce z nich rezygnować, jednak by zachować efekty zabiegów, warto je chociaż ograniczyć czy też poszukać zamiennika.kosmetyki z niemiec Ważne jest picie dużej ilości płynów i herbat ziołowych (pokrzywa, skrzyp).

Dieta

Powinno się też zrezygnować z soli. Polecane są produkty moczopędne, na przykład pietruszka, szparagi, żurawina czy arbuz. Warto wybierać żywność bogatą w kwasy omega-3 i omega-6, które wygładzą naszą skórę. Ich źródłem są ryby, owoce morze i orzechy. Warto też spożywać warzywa i owoce bogate w witaminę C (takie jak kapusta czy pomidory). Rośliny strączkowe i szparagi również są wskazane. Wspomagają one metabolizm i krążenie krwi. Produkty bogate w błonnik, jak pełnoziarniste pieczywo i makarony, usprawnią pracę naszych jelit i wydalanie toksyn z organizmu.

Przy kłopotach z cellulitem poleca się brokuły – zawierają one kwas liponowy, zapobiegający twardnieniu kolagenu w skórze (dzięki czemu skóra jest jędrna).

– autor artykułu