Fit bez wysilku

Fit bez wysilku

Fit bez wysilku

Nie każdy może pozwolić sobie na chodzenie na siłownie i forsować się podczas ostrych treningów. Powodów może być kilka. Po pierwsze nie każdy ma na to czas. Regularne ćwiczenia dają wymarzone efekty, jednakże bez systematyczności ciężko wyrobić sobie wymarzoną sylwetkę. Gdy jesteśmy zabiegane lub mamy małe dzieci, ciężko nam znaleźć czas na codzienne ćwiczenia. Po drugie, niektórzy ludzie z powodów zdrowotnych nie mogą sobie pozwolić na zbytni wysiłek. Podczas urazów czy walki z przeróżnymi chorobami, mają mniejsze szansę na zachowanie zdrowej sylwetki. Poza tym niektórych po prostu nie stać na to, by co miesiąc kupować karnet na siłownie. W domu ciężej się zmotywować do ćwiczeń, na siłowni czeka na nas fachowa porada i specjalistyczny sprzęt, dla niektórych z nas jednak kupowanie karnetu co miesiąc przez wiele miesięcy (żeby w ogóle zobaczyć efekty) może być zbyt wielkim obciążeniem dla domowego budżetu.

Poza tym niektórzy po prostu nie lubią się ruszać. Ostatnio zapanowała moda na bycie fit i ćwiczenia fizyczne, co oczywiście nie jest niczym złym. Ruch to nie tylko zgrabna sylwetka, ale i zdrowie. Nie wszystkie z nas jednak przepadają za regularnymi ćwiczeniami, za wysiłkiem fizycznym w ogóle. Warto szukać sobie form ruchu odpowiednich dla siebie (ktoś, kto nie lubi siłowni, może przecież polubić zajęcia taneczne), jednakże można sobie pomóc też w inny sposób.

W jaki? Poza, oczywiście, odpowiednim odżywianiem, można zainwestować w zabiegi wspomagające utratę wagi. Oczywiście, tak jak w przypadku siłowni, jest to pewny wydatek, jednak efekty możemy zobaczyć szybko, a nie musimy nad tym ciężko pracować. Nie musimy też wydawać co miesiąc pieniędzy na karnet. Płacimy zarówno za ujędrnianie naszej sylwetki, jak i za relaks – czas spędzony w saunie na podczerwień czy kąpiele perełkowe są niezwykle przyjemne, ale też pomagają spalić kalorie. Do takich zabiegów należą też elektrostymulacja czy ćwiczenia na platformie wibracyjnej.

– autor artykułu