Tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie stały się modną bronią w walce ze zbędnymi kilogramami. Ich działanie może być jednak zwodnicze. Tabletki dzielimy na dwa typy – na te „odchudzające” i te hamujące apetyt. Cudzysłów przy tych pierwszych nie jest przypadkowy – tabletki odchudzają bowiem tylko pozornie. Dzięki nim tracimy kilogramy, jednak nie nasze ciało nie staje się szczuplejsze i bardziej jędrne.preparaty przeznaczone na problemy ze stanami zapalnymi stawów Dlaczego? Ponieważ dzięki tabletkom pozbywamy się z organizmu wody. Na wadzę wygląda to może ładnie, ale dla organizmu jest to znak, że musi sobie z tym spadkiem poziomu wody jakoś poradzić.

Trwałe schudnięcie to nie utrata wody, a zmniejszenie zawartości tłuszczu w ciele. Tabletki, które pozbywają się wody z naszego organizmu, dają więc tylko złudne, chwilowe wrażenie, że udało nam się schudnąć. Drugi typ tabletek, czyli te hamujące apetyt, jest bardziej skuteczny, ale też niezwykle niebezpieczny dla zdrowia. Tabletki te zawierają sibutraminę – substancję, która stosowana była w lekach dla ludzi chorobliwie otyłych. Stosowano ją tylko w skrajnych przypadkach, gdy otyłość zagrażała życiu chorego. Obecnie lek meridia, który substancję zawierał, został usunięty z rynku.

Powodował bowiem szereg efektów ubocznych – problemy z krążeniem krwi – zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia, przyspieszenie pulsu, a także nadpobudliwość. Miał też toksyczny wpływ na wątrobę. Dbając o swoje zdrowie nie warto sięgać po tabletki, które mogą nam pomóc tylko pozornie, stanowiąc niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i życia. Nie warto wierzyć reklamom, które obiecują nam natychmiastowe działanie leku, ponieważ tabletkami możemy tylko sobie zaszkodzić, a nie trwale i zdrowo schudnąć.

– autor artykułu